Nechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme

Nechte na sebe kontakt

Nebo pište/volejte

eldr@eldr.cz
+420 491 482 500
Po-Pá 6:00-15:00

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Světelná reklama > Muzeum reklam

 

 

 

Úvod

 Firma Elektro Drapač se zabývá výrobou světelné reklamy již od roku 1990. Je nejstarší firmou ve svém oboru v České republice. Světelná reklama se za ty roky stala naší vášní a nejen, že se snažíme stále uplatňovat nejnovější trendy a přicházet s inovativními způsoby výroby reklamy, ale s oblibou hledíme také do minulosti. Proto jsme se stali sběrateli všeho, co s výrobou reklamních zařízení historicky souvisí. Za dlouhou dobu svého působení jsme nahromadili spoustu reklam, které již nejsou nadále naším zákazníkům k užitku a také spoustu historických kousků, jako jsou smaltované a plechové cedule, které jsou předchůdci moderní reklamy.

 

 

Muzeum světelných reklam

 K oslavě našeho třicátého výročí jsme se rozhodli, že si tyto skvostné ukázky toho, jak se naše řemeslo dělalo v minulosti, nechceme nechávat pouze pro sebe a rádi bychom se o ně podělili. A proto, že se naše firma nachází vedle frekventované cyklostezky, vznikl nápad vytvořit venkovní expozici i s popisky.

Expozice není zpoplatněna, je přístupná z veřejné komunikace, takže si ji může prohlédnout každý, v kteroukoliv denní i noční dobu, jelikož některé naše reklamy jsou samozřejmě také prosvětlené.

 

 

Co u nás najdete

 Reklamy z různých historických období, včetně několika opravdu unikátních kousků.

 Mezi nejstarší provedení reklamních poutačů patří plechové a smaltované cedule, některé sahající svým stářím až do dob Rakousko Uherské monarchie. 

 Dále zde máme unikátní reklamy světelné, sahající svým stářím také do tohoto období. Například reklama „Malíř pokojů“ visela v podloubí ve Dvoře Králové, je vyrobena ze skla a kovu a byla prosvícena žárovkou. Reklama je ručně malovaná a celé její provedení je ukázkou mistrné řemeslné práce. Podobné provedení má také výstrč „LÉKÁRNA“.

 Dalším jedinečným, historicky významným kouskem je reklama na fotopapír „GEVAERT“ z Belgických Antverp. Byla vyrobena pražskou firmou ADLER a to v roce 1920. Tato reklama byla umístěna v Náchodě, vedla kina Vesmír, a to až do doby zestátnění fotoateliéru, který se zde nacházel.

 Další ukázkou jsou neonové reklamy, které přispěly k masovému rozmachu celého oboru světelné reklamy. Tyto reklamy se masivně používaly ve Spojených státech hlavně v letech 1920 až 1960. V roce 2010 začaly být nahrazovány technologií LED. Přesto i v dnešní době se neonové reklamy stále používají, a to i přes to, že jejich výroba je technicky náročná a spotřeba energie oproti dnešním technologiím vysoká a manipulace s těmito reklamami je značně nebezpečná.

 Dále zde naleznete reklamy z naší dílny, které byly osvětleny pomocí zářivkových trubic. Jedná se například o reklamy, které již nemohly být nadále vystaveny kvůli zákazu reklamy na tabákové výrobky.

 Naše muzeum nabízí také místo k odpočinku a sezení. Cyklisté na elektrokolech mohou použít zásuvku k nabíjení elektrokol zdarma.

 

 

Zelená energie

 Naše firma obvykle realizuje velké množství zakázek, které procházejí různými fázemi výroby současně. To s sebou ovšem přináší také velkou spotřebu energie. A protože jsme firma ekologicky uvažující ve všech ohledech, používáme energii z obnovitelných zdrojů, o kterou se teď s Vámi můžeme podělit pomocí zásuvek k nabíjení elektrokol, které naleznete hned vedle cyklostezky. Pokud jste tedy vyrazili na delší výlet po okolí, můžeme u našeho muzea v klidu posedět, prohlédnout si exponáty, a přitom dobít energii také do Vašeho elektrokola.

 

  

  

   

Nápis Muzeum světelných reklam je "dynamická reklama", která se speciálním efektem "přepisuje" do různých barev.