Tento web používá cookies

Soubory cookies a další technologie nám pomáhají zlepšovat naše služby a analyzovat výkon webu. Souhlasíte s jejich používáním?

Muzeum světelných reklam

Firma Elektro Drapač se zabývá výrobou světelných reklam již od roku 1990 a toho času je nejstarší společností v oboru v České republice. K oslavě třicátého výročí naší existence jsme se rozhodli vytvořit venkovní expozici světelných reklam nejen z naší dílny.

Od vášně až k muzeu

Světelná reklama byla odjakživa naší vášní. Snažíme se uplatňovat nejnovější trendy, přicházet s inovativními způsoby výroby, rádi se ale ohlédneme i do minulosti. Podařilo se nám nahromadit nespočet reklam a krom těch světelných i například smaltované plechové cedule, které jsou předchůdci moderní propagace.

Co u nás v muzeu reklam najdete?

V našem muzeu na vás čekají cedule z různých historických období, včetně několika opravdu unikátních reklam.
Můžete se těšit například na:

  • Smaltované plechové cedule, některé svým stářím sahají až do dob rakousko-uherské monarchie.
  • Ručně malovanou reklamu „Malíř pokojů“, která visela v podloubí ve Dvoře Králové – je vyrobena ze skla a kovu a prosvícena žárovkou.
  • Podobně provedenou výstrč „Lékárna“ v mistrném vyhotovení.
  • Reklamu na fotopapír „Gevaert“ z belgických Antverp, kterou vyrobila firma Adler v roce 1920.
  • Reklamy z naší dílny na tabákové výrobky, které jsou v dnešní době již zakázané.
  • Neonové reklamy z let 1920 až 1960, které se masivně používaly ve Spojených státech amerických. Ty byly od roku 2010 nahrazovány technologií LED, jelikož výroba neonového svícení je technicky náročnější, spotřeba vysoká a manipulace s ním značně nebezpečná.
Muzeum světelné reklamy 1
Muzeum světelné reklamy 2
Muzeum světelné reklamy 4
Muzeum světelné reklamy 5
Muzeum světelné reklamy 6
Muzeum světelné reklamy 7
Muzeum světelné reklamy 8
Muzeum světelné reklamy 9
Muzeum světelné reklamy 10
Muzeum světelné reklamy 11
Muzeum světelné reklamy 3

Cyklostezka a zelená energie

Naše muzeum se nacházejí vedle frekventované cyklostezky, proto jsme se rozhodli u muzea vytvořit místo k odpočinku. Cyklisté na elektrokolech mohou použít zásuvku k nabíjení elektrokol zdarma.

Jelikož vždy realizujeme velké množství zakázek procházejících různými fázemi výroby současně, máme na svědomí velkou spotřebu energie. A protože jsme firma ekologicky uvažující ve všech ohledech, využíváme energii z obnovitelných zdrojů, o kterou se s vámi podělíme právě prostřednictvím nabíječek elektrokol hnedle u cyklostezky. Pokud jste tedy vyrazili na delší výlet po okolí, můžete u našeho muzea v klidu posedět, prohlédnout si exponáty a přitom dobít energii také svému elektrokolu.

Expozice není zpoplatněna, je přístupná z veřejné komunikace, takže si ji může prohlédnout každý, v kteroukoliv denní i noční dobu, jelikož některé naše reklamy jsou samozřejmě také prosvětlené.