Tento web používá cookies

Soubory cookies a další technologie nám pomáhají zlepšovat naše služby a analyzovat výkon webu. Souhlasíte s jejich používáním?

Muzeum světelných reklam

Firma Elektro Drapač se zabývá výrobou světelných reklam již od roku 1990 a toho času je nejstarší společností v oboru v České republice. K oslavě třicátého výročí naší existence jsme se rozhodli vytvořit venkovní expozici světelných reklam nejen z naší dílny.

Od vášně až k muzeu

Světelná reklama byla odjakživa naší vášní. Snažíme se uplatňovat nejnovější trendy, přicházet s inovativními způsoby výroby, rádi se ale ohlédneme i do minulosti. Podařilo se nám nahromadit nespočet reklam a krom těch světelných i například smaltované plechové cedule, které jsou předchůdci moderní propagace.

Co u nás v muzeu reklam najdete?

V našem muzeu na vás čekají cedule z různých historických období, včetně několika opravdu unikátních reklam.
Můžete se těšit například na:

  • Smaltované plechové cedule, některé svým stářím sahají až do dob rakousko-uherské monarchie.
  • Ručně malovanou reklamu „Malíř pokojů“, která visela v podloubí ve Dvoře Králové – je vyrobena ze skla a kovu a prosvícena žárovkou.
  • Podobně provedenou výstrč „Lékárna“ v mistrném vyhotovení.
  • Reklamu na fotopapír „Gevaert“ z belgických Antverp, kterou vyrobila firma Adler v roce 1920.
  • Reklamy z naší dílny na tabákové výrobky, které jsou v dnešní době již zakázané.
  • Neonové reklamy z let 1920 až 1960, které se masivně používaly ve Spojených státech amerických. Ty byly od roku 2010 nahrazovány technologií LED, jelikož výroba neonového svícení je technicky náročnější, spotřeba vysoká a manipulace s ním značně nebezpečná.
Muzeum světelné reklamy
Muzeum světelné reklamy
Muzeum světelné reklamy
Muzeum světelné reklamy
Muzeum světelné reklamy
Muzeum světelné reklamy
Muzeum světelné reklamy
Muzeum světelné reklamy
Muzeum světelné reklamy
Muzeum světelné reklamy
Muzeum světelné reklamy

Cyklostezka a zelená energie

Naše muzeum se nacházejí vedle frekventované cyklostezky, proto jsme se rozhodli u muzea vytvořit místo k odpočinku. Cyklisté na elektrokolech mohou použít zásuvku k nabíjení elektrokol zdarma.

Jelikož vždy realizujeme velké množství zakázek procházejících různými fázemi výroby současně, máme na svědomí velkou spotřebu energie. A protože jsme firma ekologicky uvažující ve všech ohledech, využíváme energii z obnovitelných zdrojů, o kterou se s vámi podělíme právě prostřednictvím nabíječek elektrokol hnedle u cyklostezky. Pokud jste tedy vyrazili na delší výlet po okolí, můžete u našeho muzea v klidu posedět, prohlédnout si exponáty a přitom dobít energii také svému elektrokolu.

Expozice není zpoplatněna, je přístupná z veřejné komunikace, takže si ji může prohlédnout každý, v kteroukoliv denní i noční dobu, jelikož některé naše reklamy jsou samozřejmě také prosvětlené.