Tento web používá cookies

Soubory cookies a další technologie nám pomáhají zlepšovat naše služby a analyzovat výkon webu. Souhlasíte s jejich používáním?

Kdo jsme

Jsme rodinná firma Elektro Drapač.

Na trhu s reklamními prvky působíme od roku 1990. Nabízíme komplexní služby v oblasti signmakingu, a to od samotného návrhu designu přes technické řešení a výrobu až po konečnou montáž.

Jsme nejdéle působící firma v České republice v tomto oboru. Světelná reklama je naším hlavním, ovšem ne jediným výrobním produktem. Umíme propagační prvky všeho druhu – různých velikostí i rozmanitých provedení. Zkrátka technologické možnosti naší firmy umožňují kompletní výrobu i „těžkotonážní“ reklamy, jakými jsou obří světelné pylony i reklamy s nosnou ocelovou konstrukcí.

Přehrát video

Elektro Drapač v číslech

 • Máme více něž 34 let zkušeností.
 • Náš výrobní areál zabírá 8 500 m².
 • Realizujeme více než 1 000 projektů ročně.
 • Na montáže ujedeme více než 250 000 km ročně.
 • Do zahraničí – především do schengenského prostoru – putuje 35 % naší produkce.
 • Elektrické vozy zaujímají 20 % našeho vozového parku.

Historie vývoje firmy

Psal se rok 1989 a mladí manželé Drapačovi se rozhodli pro uskutečnění svého snu, a sice založení vlastní výrobní firmy. Přestože k dispozici neměli nic víc než odhodlání a nadšení, vznikla firma Elektro Drapač – firma specializující se na elektromontážní práce.

1989

Shodou šťastných okolností ovšem společnost záhy přešla na jinou výrobní náplň, která v té době na trhu úplně chyběla, a to na výrobu světelného a nesvětelného značení. Původní název, tedy Elektro Drapač, se ve všem shonu hrnoucí se práce nestihl změnit a byl pouze doplněn o upřesňující spojení: světelná reklama.

1992

Zakázek stále přibývalo a též tým firmy se začal rozrůstat. K tomu ovšem bylo zapotřebí i nových výrobních prostor. Proto se zakoupila stará továrna ve Velkém Poříčí, toho času opuštěná, v dezolátním stavu a začala se postupně rekonstruovat. Nakupovalo se nové strojní a technologické vybavení.

1994

V roce 1997 již byla firma Elektro Drapač zavedenou společností, fungující na mezinárodní úrovni. Proto se kvůli zvýšení důvěryhodnosti pro zahraniční klienty mění na společnost s ručením omezeným.

1997

V té době má firma přes 30 stálých zaměstnanců a nadále buduje a rozšiřuje své výrobní prostory. Postupně se dostavují nové haly, jako například nové grafické studio, přístavba další výrobní haly a nové zázemí pro vozový park.
V roce 2000 jsme si nechali zapsat vlastní patent na výrobu světelné reklamy.

2000

Snažíme se produkovat minimální uhlíkovou stopu a v tomto ohledu se neustále zlepšovat. Proto se v roce 2016 buduje fotovoltaická elektrárna. Samozřejmě také z důvodu snížení provozních nákladů a zlevnění koncových výrobků. Získanou elektřinu vyžíváme také na nabíjení našich elektromobilů.

2016

V Elektro Drapač si vážíme naší role ve společnosti a neseme odpovědnost za životní prostředí. Zároveň jsme se rozhodli něco konkrétního udělat. Vysadily jsme ovocný sad čítající přes 400 stromů, což je naše malé gesto k obnově přírody.

2018

V roce 2019 přibývá k areálu firmy Muzeum světelných reklam. S vášní vracíme život zapomenutým reklamám, zachycujeme kouzlo, které přinesla do ulic a měst. Naše muzeum není jen o technologii, ale o přiblížení umění světelných  i nesvětelných reklam všem návštěvníkům.

2019

Co nejvyšší možná kvalita tisku je pro nás a naše klienty stěžejní. V roce 2022 jsme si proto po důkladném procesu výběru pořídili novou technologii v podobě latexové tiskárny a laminátoru od výrobce Hewlett-Packard. V současné době se jedná o nejlepší dostupnou technologii, která našim klientům zajistí bezchybný tisk s maximální trvanlivost barev.

2022

V roce 2023 jsme do výroby zakoupili špičkovou 3Dtiskárnu. Ta umožňuje přenést naše nápady do trojrozměrné realitys nevídanou přesností a flexibilitou. Díky této technologii opět získávámenové možnosti v oblasti designu a zvyšujeme efektivitu výroby.

2023

Jaké jsou naše hodnoty?

Nejvyšší kvalita

Zakládáme si na kvalitě našich výrobků a vše ladíme k dokonalosti jak po technické, tak i po estetické stránce. Všechny materiály odebíráme od prověřených evropských dodavatelů

Profesionalita

Celý proces výroby si zajišťujeme sami ve vlastním areálu. Náš vysoce kvalifikovaný tým odborníků je schopen navrhnout a zrealizovat i velice náročná technická zadání.

Životní prostředí

Zakládáme si na ohleduplnosti k životnímu prostředí. Naše výrobky jsou úsporné, stejně jako celý proces výroby.

Inovace

Neustále vyvíjíme technické postupy v souladu se současnými trendy a nabízíme inovativní řešení i design.

Spolehlivost

Vždy dodržujeme domluvené termíny a zklamání důvěry zákazníka by pro nás bylo ostudou.

Co nabízíme?

Zobrazit více
 • Veškerá výroba reklamních prvků je kompletně v naší režii a tzv. „na klíč“.
 • K výrobě využíváme kvalitní materiály a součástky, jakými jsou například voděodolné LED moduly a značkové napájecí zdroje.
 • Poradíme si s materiály, jako je nerezavějící ocel, mosaz, moderní sendvičové a kompozitní materiály, akryláty i plasty.
 • Hliníkové konstrukce sváříme v ochranné atmosféře argonu, což zabraňuje zhoršování mechanických vlastností svaru.
 • Disponujeme plně vybavenými montážními vozidly s pojízdnou dílnou a elektrocentrálou, hydraulickými plošinami i profesionálními montéry.
 • Technologické vybavení nám umožňuje vyrábět reklamní pylony až do výšky 40 metrů.
 • Vlastníme špičkově vybavenou grafickou dílnu, lakovnu s digitální míchací stanicí a naše výrobní prostory mají rozlohu 3 200 m².
 • Poskytujeme pravidelný servis všech našich výrobků a montáží a pětiletou záruku k tomu.
 • Většina naší produkce směřuje do České republiky, ale i za hranice – do zemí EU.
 • Největším bohatstvím naší firmy je tým zkušených odborníků, kteří se těší na každou novou výzvu.
 • Za dobu své činnosti se můžeme pochlubit také několika oceněními za design.

Muzeum světelných reklam

K oslavě našeho třicátého výročí jsme se rozhodli, že si tyto skvostné ukázky toho, jak se naše řemeslo dělalo v minulosti, nechceme nechávat pouze pro sebe a rádi bychom se o ně podělili.

A proto, že se naše firma nachází vedle frekventované cyklostezky, vznikl nápad vytvořit venkovní expozici i s popisky.

Expozice není zpoplatněna, je přístupná z veřejné komunikace, takže si ji může prohlédnout každý, v kteroukoliv denní i noční dobu. Velké množství reklam je samozřejmě světelných.

Více o Muzeu reklam

Náš přístup k ekologii

Péče o životní prostředí je pro nás stěžejní

V našem výrobním areálu používáme z velké části solární energii. Celá výroba za rok spotřebuje asi takové množství energie jako větší domácnost. Samozřejmostí je pro nás také třídění odpadu i jeho ekologická likvidace. Náš vozový park tvoří z 20 % elektromobily. Snažíme se produkovat minimální uhlíkovou stopu a v tomto ohledu se neustále zlepšovat

Naše produkty jsou úsporné

Používáme vysoce kvalitní LED moduly, které mají nízkou spotřebu energie. Technologie se neustále posouvá kupředu a my s ní držíme krok.